Nasz zespół

dr n. med. Anna Kienitz-Orzelska

Lekarz-dentysta- specjalista ortodonta

Absolwentka Wydziału Lekarskiego, Oddziału Lekarsko-Dentystycznego Akademii Medycznej w Gdańsku. Posiada specjalizację I stopnia ze stomatologii ogólnej (1985r.) oraz II stopnia z zakresu ortodoncji (1993r.). W latach 1982 - 2004 asystent i starszy wykładowca Katedry i Zakładu Ortodoncji Akademii Medycznej w Gdańsku. W 2003r. uzyskała tytuł doktora nauk medycznych. Stale podnosi swoje kwalifikacje aktywnie uczestnicząc w licznych kursach ortodontycznych polskich i zagranicznych wykładowców (Polska, USA, Francja, Niemcy, Szwajcaria). Po odbyciu dwukrotnego stażu w Arlington w Teksasie uzyskała tytuł Alexander Discipline Instructor. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego oraz FACE Poland. Zajmuje się leczeniem ortodontycznym dzieci, młodzieży i dorosłych za pomocą aparatów stałych i wyjmowanych.

dr n. med. Maria Orzelska

Lekarz-dentysta- specjalista ortodonta

Ukończyłam studia na kierunku lekarsko- dentystycznym GUMed w 2010 r. W latach 2011-2014 byłam zatrudniona jako asystent w Zakładzie Anatomii Klinicznej GUMed. Aktualnie pracuję w Zakładzie i Poradni Ortodoncji GUMed na stanowisku naukowo-dydaktycznym jako asystent. W 2016 roku obroniłam pracę doktorską pt. "Przydatność analizy cefalometrycznej topografii kości gnykowej w ortodoncji". Ukończyłam dwuletni program FACE. Aktywnie uczestniczę w zjazdach Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, Polskiego Towarzystwa Anatomicznego oraz FACE Poland. Moja pasja do ortodoncji rosła w miarę poszerzania swoich umiejętności. Codzienna praca z pacjentem oraz jego zdrowy uśmiech po zakończeniu leczenia stanowią dla mnie ogromne źródło satysfakcji. Prywatnie interesuję się sztuką, głównie malarstwem i historią.

dr Marek Orzelski

Lekarz-dentysta

Ukończyłem studia na Łódzkim Uniwersytecie Medycznym, oddziale lekarsko-dentystycznym. Po ich ukończeniu, wróciłem do gdańskich korzeni, pragnąc dalej rozwijać się zawodowo. Stomatologia od zawsze była w centrum moich zainteresowań, głównie ze względu na rodzinne tradycje lekarskie. Na codzień interesuję się motoryzacją i żeglarstwem, w wolnych chwilach pływam na desce windsurfingowej.

dr n. med. Agnieszka Szemraj

Lekarz-dentysta- asystent Zakładu Ortodoncji GUMed, w trakcie specjalizacji z ortodoncji

Ukończyłam studia na kierunku lekarsko-dentystycznym Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Ortodoncja zafascynowała mnie już w tracie studiów, dlatego zostałam członkiem Studenckiego Koła Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji. Moja praca naukowa została nagrodzona Stypendium Ministra za wybitne osiągnięcia naukowe w 2012 r. Od 2015 roku jestem związana z Zakładem Ortodoncji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie obroniłam rozprawę doktorską oraz od 2018 roku pracuję na etacie naukowo-dydaktycznym jako asystent i realizuję program specjalizacji z ortodoncji. W kręgu moich zainteresowań są szczególnie pacjenci ze zgryzem otwartym. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. W wolnych chwilach kocham podróżować.

mgr Radosław Haberka

magister fizjoterapii

Jestem absolwentem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywałem na oddziałach i klinikach pomorskich szpitali i placówek medycznych, a także w klinikach francuskich- m.in. w jednej z najlepszych placówek we Francji, „Fondation Hopale Berck sur Mer”, która przodowała w prestiżowych rankingach. Aktywnym prowadzeniem pacjentów zajmuję się od 2013 roku.

By być skutecznym i efektywnym terapeutą nieustannie się rozwijam, jeżdżąc na międzynarodowe kursy i szkolenia z dziedziny fizjoterapii i terapii manualnej. W pracy wykorzystuję techniki wysoko cenione na arenie światowej.

Staram się zawsze podejść do pacjenta całościowo, tzn. wyeliminować jego główny problem, a także sprawić, by pozostałe dolegliwości nie zostały zaniedbane.

Stawy skroniowo-żuchwowe, terapia stomatologiczna, migreny to moja specjalność.
Fizjoterapia jest moją pasją, idealnym połączeniem zamiłowania do sportu, medycyny i pomocy drugiemu człowiekowi.
Trening jest nieodzownym elementem mojego życia, a wśród wielu dyscyplin największym zamiłowaniem jest piłka nożna, której poświęciłem się od lat dziecięcych, a swoją przygodę rozpoczynałem w juniorach Lechii Gdańsk. Obecnie prócz treningu piłkarskiego stawiam także na sesję sportowe stawiające na celu: wzrost sprawności, siły, a także ustabilizowanie ciała by funkcjonowało bez bólu przez długie lata

Elżbieta Łągiewska

Higienistka stomatologiczna

Jestem dyplomowaną higienistką stomatologiczną z wieloletnim stażem. Doświadczenia nabierałam w Zakładzie Ortodoncji Akademii Medycznej w Gdańsku oraz w Specjalistycznej Praktyce Lekarskiej dr n. med. Anny Kienitz-Orzelskiej.

Patrycja Kamyszek

Higienistka stomatologiczna

Dyplomowana Higienistka Stomatologiczna.

Iwona Gacka

Higienistka stomatologiczna/ Rejestracja

Dyplomowana Higienistka Stomatologiczna.

Dagmara Sulewska

Manager i rejestracja

Manager Clinica Ortodontica

Anna Zasowska

Asystentka stomatologiczna

.

Marta Karpińska-Nowak

Rejestracja

.